pozyczki

Dom dla Konstruktora

O inwestycji

Rok: 2016

Inwestor: prywatny

Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Zakres opracowania:

Prezentowany projekt to dom dla konstruktora budowlanego - członka naszego zespołu. Głównym wyzwaniem było wpisanie obiektu w wąską, zaledwie dwunastometrowej szerokości działkę, dla której MPZG narzuca oddalenie się od każdej z granic o dodatkowe trzy metry. Do zabudowy jest więc jedynie 6 metrów. 

Budynek w swej minimalistycznej formie architektonicznej, podzielony został na część mieszkalną oraz na przestrzeń do pracy mieszczącą się nad garażem. Pomiędzy dwiema zróżnicowanymi funkcjonalnie i materiałowo bryłami zlokalizowano wejście do mieszkania w formie przeszklonego łącznika.

Pracownię, która posiada odrębne, bezpośrednie wejście, tworzy bryła z surowego, pozornie ciężkiego betonu - czyli materiału ściśle powiązanego z zawodem konstruktora budowlanego. Część mieszkalna to kubatura pokryta cegłą klinkierową w kolorze białym. Niestandardowy układ poszczególnych elementów elewacji tworzy mozaikę, która pozwala wpaść załamanym promieniom światła naturalnego do wnętrza salonu oraz sypialni na poddaszu. Strefa, w której zlokalizowano garaż została zintegrowana materiałowo z częścią mieszkalną tworząc dopełnienie funkcji.

 

Zdjęcia z realizacji

Nie załączono galerii

Inne domy